Вараська загальноосвітня школа I – III ступенів №3

Заходи, які проводилися у Вараській загальноосвітній школі №3 в рамках відзначення Дня Європи

Рішення стосовно відзначення 9 травня Дня Європи було прийнято в 1985 році на саміті ЄС у Мілані. В Україні, згідно з Указом Президента, з 2003 року День Європи ми святкуємо в третю суботу травня. Отож, у нашій школі упродовж двох тижнів проводились найрізноманітніші заходи присвячені цій тематиці:

1) учитель географії Талах С.Г. зареєструвала заклад для участі у Всеукраїнському відкритому онлайн-уроці «Європа починається з тебе», приуроченому святкуванню Дня Європи в Україні. 15 травня 2019 року з 9:00 до 10:30 учасниками цього заходу стали учні 9-А та 11-В класів, які довідалися, як впровадження європейських цінностей та стандартів в Україні сприяє покращенню життя кожного українця, формуванню демократії, свободи та прав людини в Україні;

2) 16.05.2019 ще один виховний захід, приурочений Дню Європи, провела Світлана Григорівна з учнями 8-Б, 9-А і 9-В класів в основу якого було покладено намагання популяризувати європейські демократичні цінності та європейську інтеграцію серед учнівства, формувати «європейську свідомість», відчуття «громадянина Європи», усвідомлення серед молодих українців своєї приналежності до Європи, а головне показати світу, що Україна – частина Європи. І здобувачі освіти це довели. Діти-українці представили культуру, звичаї, традиції, висвітлили в свої сценічних сюжетах красу природи неньки- України. Діти-іноземці, так звані гості з Німеччини, Великобританії, Польщі, представили на іноземній мові ці країни чим ствердили, що між Україною та іншими країнами Європи не тільки безвізовий режим, відсутні митні бар’єри, а й немає мовних. Дівчинка-Європа підсумувала захід такими словами: «Українці – добрі друзі, чекаєм на Вас у Євросоюзі» (відео сюжети розміщені на сайті школи – varash-school-3.rv.ua).

3) 13.05.- 15.05. 2019 року вчителем історії та правознавства О.Кравчук в 10-х класах був проведений урок «Європейський вибір України». На ньому вчитель наголосила, що для України вступ до Європейського Союзу є стратегічним завданням, яке відкриває нові перспективи співпраці з розвинутими країнами континенту, надає можливості економічного розвитку. І це є найкращий спосіб реалізації національних інтересів.

Учениця 10-А кл. Кривчук Марія розповіла про те, що співпраця України з Європейським Союзом почалася з перших днів нашої незалежності: ЄС визнав Україну партнером у міжнародних відносинах відразу після проголошення нею езалежності у 1991 р.

4) 22.05.2019р. вчителем історії Валюшко Т. Б. у 11-Б класі проводилася година спілкування «Європа – наш свідомий вибір». Основним змістом якої було те, що День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини та враховує інтереси всіх учасників.

Учениця 11-Б класу Демчук Тетяна ознайомила однокласників із європейськими цінностями та традиціями.

Шишко Ілона розповіла про культурні надбання європейських держав. Метою заходу було формування позитивної думки щодо євроінтеграційного курсу України.

5) учні під керівництвом вчителів іноземних мов оформили тематичний куточок, підготували проекти, презентації про країни Європейського Союзу. У 8-х класах були проведені ігри-вікторини, а в 5-х класах – організовано перегляд мультфільмів на європейську тематику.

Брейн-ринг “Who knows Europe better” (Адожина М.І.) за участі учнів 7-Г та 8-Б класів.

Гра-вікторина у 7-А класі “Традиції країн Європи” (Приходько Т.В.)

Традиційна німецька кухня” (Василевич Л.M.)

6) учні 7-Г класу під керівництвом вчителя української мови та літератури Лінник О.О. підготували та провели круглий стіл «Поети Європи». Під час заходу учні мали змогу дізнатися про найбільш відомих європейських поетів та послухати їхні поезії (відео сюжети розміщені на сайті школи – varash-school-3.rv.ua).

Залишити відповідь